propolski.pl: Strajk Kobiet: „Kobietą może nie jestem, ale macicę zdecydowanie mam” [WIDEO]

Strajk Kobiet: „Kobietą może nie jestem, ale macicę zdecydowanie mam” [WIDEO]

Trybunał Konstytucyjny opublikował pisemnie wyrok z 22 października ub. r., w którym potwierdził niekonstytucyjność przepisu dopuszczającego aborcję „w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu”. Strajk Kobiet rozpoczął protesty.

Decyzja ta wywołała falę buntu i protestów, które odbyły się w wielu miastach Polski. Wydaje się, że atmosfera staje się coraz bardziej napięta i gorąca, a opór ze strony manifestantów coraz większy.

Uczestnicy Strajku Kobiet to przede wszystkim lewicowe działaczki i feministki, których wypowiedzi, hasła i przemówienia przybierają postać coraz bardziej wulgarną i komiczną. Manifestanci nie szczędzą ataków wobec partii rządzącej, przed którą zapowiadają urządzenie „prawdziwego piekła”.

– Chciałam powiedzieć, że kobietą może nie jestem, ale macicę zdecydowanie mam, i tak jak nikogo nikt mnie nie może zmusić żebym oddała swoją nerkę, nikt mnie nie może zmusić, abym oddała krew, kiedy tego nie chcę…nawet ku*wa pośmiertnie, to nikt nigdy nie może mnie zmusić żebym oddała swoją macicę! Wy*****alać! – krzyknęła jedna z uczestniczek Strajku Kobiet, prawdopodobnie kobieta nieakceptująca swojej płci.

Zobacz również: Niemiecki wirusolog: koniec pandemii latem nierealny

To, co wcześnie wydawało się wulgarne czy niekulturalne, teraz stało się normą, czego przejawy widzimy na protestach. Jest to niepokojący przejaw wzrostu agresji i radykalizowania się postaw społecznych. Do narastającego gniewu części społeczeństwa z pewnością przyczynia się czas, w którym wszystkim przyszło nam żyć.

Zobacz również: Tusk: Obrona praw kobiet przed cynicznym fanatyzmem władzy to nasze być albo nie być

Od niemal roku trwają obostrzenia wprowadzone przez rząd, co z pewnością nie wpływa korzystnie na psychikę ludzi. Zwłaszcza młode osoby, ze szkół podstawowych i średnich, bardzo potrzebują kontaktów z rówieśnikami. Głośne i liczne protesty mogą być więc jedną z form zaspokojenia tej potrzeby.

Źródło: magnapolonia.org

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these