propolski.pl: Skandaliczne zachowanie kibiców podczas meczu

Skandaliczne zachowanie kibiców podczas meczu Albania – Polska. Sędzia musiał przerwać mecz! [WIDEO]

Mecz Albania — Polska przyniósł widzom mnóstwo gorących emocji. Polacy po zdobyciu pierwszej bramki, zostali obrzuceni butelkami przez kibiców przeciwnej drużyny. Sędzia zmuszony był natychmiast przerwać spotkanie.

Cały incydent miał miejsce tuż po trafieniu Karola Świderskiego, który w 77. minucie gry zdobył piękną bramkę (1:0).

Karol Świderski nie krył swojej wielkiej radości w związku ze zdobyciem gola. Gdy zaczął się cieszyć wraz z innymi piłkarzami, w ich kierunku posypały się butelki i inne przedmioty rzucane przez albańskich kibiców. Sędzia nie mógł postąpić inaczej i niezwłocznie przerwał mecz. Piłkarze rozeszli się wówczas do szatni, a na trybuny wkroczyła policja.

To nie pierwszy raz, kiedy miejscowi kibice zachowali się w tak skandaliczny sposób. Wcześniej w 55. minucie meczu doszło do podobnego zdarzenia. Gdy Piotr Zieliński chciał wykonać rzut rożny, również „oberwał” butelkami.

Sędzia Clement Turpin przerwał spotkanie i próbował wyjaśnić zaistniałą sytuację. Po kilkudziesięciu sekundach wznowiono jednak grę. Albańscy kibice od samego początku zachowywali się nagannie, chociażby wyśmiewając Mazurka Dąbrowskiego.

Ostatecznie podczas spotkania w Tiranie Polska pokonała 1:0 Albanię w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata.

źródło: sportowefakty.pl, YouTube.com