propolski.pl: Polski snowboardzista wygrał

Polski snowboardzista wygrał zawody Pucharu Świata w Scuol

Snowboardzista Oskar Kwiatkowski zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim Scuol. Udało mu się pokonać Włocha Mirko Felicettiego, który wypadł z trasy. W 1/8 finału odpadli również Michał Nowaczyk, Aleksandra Król i Weronika Biela-Nowaczyk.

Do tej pory największym osiągnięciem w PŚ było dla 26-letniego Polaka drugie miejsce. Zajął je w słoweńskiej Rogli w marcu ubiegłego roku, a także w Scuol pięć lat temu.

Kwiatkowski pokonał w 1/8 finału Koreańczyka Kima Sang-kyuma (o 0,58 s), w ćwierćfinale – Alexandra Payera (Austriak nie ukończył swojego przejazdu), a w półfinale – innego reprezentanta Austrii Andreasa Prommeggera (0,17 s).

Nowaczykowi udało się uzyskać 15. czas w kwalifikacjach, jednak w 1/8 finału przegrał z Prommeggerem. Ostatecznie przypadła mu 15. pozycja.

W niemieckim finale Carolin Langenhorst zwyciężyła z Ramoną Theresią Hofmeister. Jej przeciwniczka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku, wypadła z trasy.

Aleksandra Król, zajęła w eliminacjach ósme miejsce, natomiast w 1/8 finału przegrała z Austriaczką Sabine Schoeffmann. Uplasowała się na dziewiątej pozycji. Natomiast Biela-Nowaczyk zakończyła eliminacje z 20. czasem.

źródło: sport.pl / polskieradio24.pl