propolski.pl: Polska remisuje w meczu z Anglią

Polska zremisowała z Anglią. Szymański bohaterem meczu! [WIDEO]

Dzisiejszy mecz, jaki Polska rozegrała z Anglią, z pewnością przejdzie do historii, a szczególnie jego fantastyczna końcówka i strzał życia Damiana Szymańskiego. Dzięki niemu wywalczyliśmy sobie remis 1:1 w starciu z Anglią.

Wydawałoby się, że po trafieniu przeciwników nic już nie ugramy i jesteśmy skazani na porażkę. Wtedy dośrodkował Robert Lewandowski, a głową uderzył piłkę Damian Szymański. Po tej akcji cały stadion oszalał z radości. Zdobyliśmy trafienie, pomimo że mało kto wierzył, że nam się jeszcze powiedzie. W efekcie udało nam się zremisować z wicemistrzami Europy.

Już na samym początku meczu Polacy grali bardzo agresywnie, co nieco zmyliło Anglików. Nasi przeciwnicy w pierwszej połowie meczu od czasu do czasu przyśpieszali całą akcję, ale nie było w tym takiej energii, jak ze strony Polaków. Anglicy postępowali wyjątkowo spokojnie, jakby byli przekonani, że bramka będzie tylko kwestią czasu.

Nasi zawodnicy grali o wiele lepiej niż zwykle i zaskoczyli kibiców. Świetnie sprawdził się także Grzegorz Krychowiak, który, zanim dostał żółtą kartkę, grał jak za najlepszych lat u Adama Nawałki.

Radę dawał również Karol Linetty, efektywnie pracowali Jóźwiak i Tymoteusz Puchacz. Polscy zawodnicy walczyli naprawdę żywiołowo i byli świetnie zorganizowani, a Anglicy do przerwy nie mogli oddać nawet jednego celnego strzału.

Na 25 minut przed końcem pojawiła się dla nas szansa, jednak Robert Lewandowski jej nie podołał. Trafił za to Harry Kane z 20 metrów, co zaskoczyło Wojciecha Szczęsnego, który spóźnił się z reakcją.

Polacy dzielnie walczyli do końca i włożyli w końcówkę spotkania mnóstwo serca i energii. Gdy Lewandowski opanował piłkę i dośrodkował do Damiana Szymańskiego, ten doskonale wykorzystał okazję i w 92. minucie uderzył główką perfekcyjnie wprost do bramki. Wówczas doszło do wielkiej sensacji i braw na stadionie.

To pewne, że Polska potrzebowała takiego meczu. Potwierdził on, że przy maksymalnym zaangażowaniu i determinacji jesteśmy w stanie zdziałać naprawdę wiele.

źródło: sportowefakty.wp.pl, YouTube.com