propolski.pl: Wspaniałe wieści z Tokio. Aż dwa medale dla Polek

Fantastyczne wieści z Tokio. Aż dwa medale dla Polek! [WIDEO]

Igrzyska Olimpijskie w Tokio niosą ze sobą mnóstwo różnorodnych emocji. Tym razem dwa medale dla Polski wywalczyły Anita Włodarczyk (złoto) oraz Malwina Kopron (brąz).

Anita Włodarczyk po raz trzeci została mistrzynią olimpijską w rzucie młotem. W swoim najlepszym wystąpieniu zdobyła 78,48 m. Doskonale również spisała się Malwina Kopron, która w rzucie młotem zajęła trzecie miejsce. Wynik 75,39 m to jej życiowy rekord!.

Trzecia Polka, Joanna Fiodorow zdobyła siódme miejsce — oddając rzut młotem na odległość 73,83 m.

Wspaniałego wyniku pogratulowali zawodniczkom politycy, w tym sam prezydent Andrzej Duda, pisząc w mediach społecznościowych:

— Anita Włodarczyk złoto i Malwina Kopron brąz w rzucie młotem na igrzyskach w Tokio! Co za dzień! Brawo! Brawo! Brawo! Gratulujemy! DZIĘKUJEMY — napisał uradowany na Twitterze.

— Anita, człowieku jesteś legendą! — dodał dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

Te Igrzyska Olimpijskie okazały się dla Polaków wyjątkowo szczęśliwe. We wtorek Tadeusz Michalik wywalczył brązowy medal w zapasach. W starciu o trzecie miejsce w stylu klasycznym pokonał Gruzina Gergo Szoke 9:0. Tadeusz Michalik pobił tym samym swój największy rekord w sportowej karierze.

Wszyscy pamiętają także, jak Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński, którzy pobiegli w sobotnim finale, na Stadionie Olimpijskim w Tokio wywalczyli złote medale w sztafecie mieszanej 4×400 metrów. Polscy sportowcy zostali pierwszymi mistrzami olimpijskimi w tej dziedzinie. W finale osiągnęli czas 3.09,87, co co stanowi rekord Europy i olimpijski.

źródło: DoRzeczy.pl, rmf24.pl