propolski.pl: Polska wygrywa mecz z San Marino

Eliminacje do piłkarskich MŚ. Polska zwyciężyła z San Marino 7:1

Reprezentacja Polski odniosła zwycięstwo w meczu z San Marino 7:1 w czasie eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w Serravalle.

Podopieczni Paulo Sousy rozegrali spotkanie z San Marino po czwartkowej wygranej w Warszawie nad Albanią 4:1. Perspektywa sukcesu w Serravalle była prostą drogą do umocnienia się na drugim miejscu w grupie I. I tak też się stało.

Wprowadzony po przerwie Adam Buksa zdobył aż trzy bramki, Robert Lewandowski dwie, a Karol Świderski i Karol Linetty po jednej. Nicola Nanni z reprezentacji San Marino trafił gola na początku drugiej połowy spotkania.

Paulo Sousa już wcześniej wspominał, że „należy pozwolić zawodnikom robić to, co kochają, czyli po prostu strzelać gole”.

— Uważam, że najlepsi piłkarze zawsze powinni być na boisku — mówił Portugalczyk jeszcze na początku zgrupowania kadry.

Reprezentacja San Marino to osoby, które muszą godzić grę w piłkę z pracą w innych zawodach. W rankingu FIFA zajmują 209. miejsce, czyli przedostatnie. W meczu z Polską nie miał możliwości zagrać jeden z lepszych i zawodowych piłkarzy — Filippo Berardi.

Biało-czerwoni mierzyli się z San Marino osiem razy i zawsze odnosili zwycięstwo.

W tabeli grupy I Polska ze zdobytymi 10 punktami zajmuje aktualnie drugie miejsce. Zdecydowanym liderem z 15 punktami jest Anglia. Z wicemistrzami Europy polscy piłkarze zmierzą się już w środę 8 września na PGE Narodowym w Warszawie.

źródło: rdc.pl, tvp.sport